2017-2018 D-E Legacy Families

12th Grade Class of 2018

Henry Asulin Samantha Rolat Asulin ’92

Ava Chiocco Kim Agresta Chiocco ’81

Antonio DeBellis Amanda Lauricella DeBellis ’76

Aurie Greenberg Alex Greenberg ’76

Ethan Hunter Theodora “Teddi” Langbaum Hunter ’87

Andrew Petti Maryam Yamani ’84

Amina Sadural Sarah Timmapuri-Sadural ’85

Bradley Skolnik Heidi Skolnik ’79

Ethan Weksler Julia Hollander Weksler ’85

11th Grade Class of 2019

Hayley Basner Elli Cola Basner ’84

Austin Borg Stephen Borg ’86; Sandy Agemian Borg ’57GP & Malcolm Borg ’56 GP

Ezra Hunter Theodora “Teddi” Langbaum Hunter ’87

Michael Kuske Carlene Campos Kuske ’86

Joshua Linder Robert Linder ’79

Alyssa Luchs Scott Luchs ’84

Thea Maletta Rhoda Peritz Maletta ’85

Vanessa Malhame Michael Malhame ’88

Simon Model Eric Model ’72

Matthew Park Peggy Chu Park ’87

Emma Schwartz James Schwartz ’85

10th Grade Class of 2020

Amelia Anderson Adrienne Buda Anderson’85 & Chris Anderson’81; Donald Anderson ’48GP

Julia  Aroesty Lori Scharin Aroesty

Alexandra Breslow Loren Merson Breslow ’91

Elliane Greenberg Alex Greenberg ’76

Neal Gurland Mark Gurland ’71

Caroline Lee Stephanie Jordan Lee ’85 

Lukas McCullough Michelle Jung ’87

Isabelle and Alexandra Pappas Elaine Holt Pappas ’86

9th Grade Class of 2021

Jacob Breslow Loren Merson Breslow ’91

Isabella Brown Christopher Brown ’86

Jacqueline Cohen James Cohen ’76

Elise and Luke D’Alessandro Lisa Canino D’Alessandro ’83

Lilah Gmyrek Robyn Squeo Gmyrek ’88

Michaela Kroll Niccole Siegel Kroll ’90

Gavin Malhame Michael Malhame ’88

Chiara “Kiki” Marchi Dean Marchi ’84

Maurizo “Gio” Miglietta Courtney Myers Miglietta ’87 and Maurizo Miglietta ’87

Ethan Obergfoll Cyma Zarghami ’80

Samantha Semsel Christine Campos Semsel ’86

8th Grade Class of 2022

Owen Brown Andrew Brown ’92

Ryan Jafri Rafi Jafri ’94

Lucy Jerome Marc Jerome ’85

Chloe Liu James Liu ’87

Ava Maletta Rhoda Peritz Maletta ’85

Paige McCullough Michelle Jung ’87

Hannah Model Eric Model ’72

7th Grade Class of 2023

Aidan Hunter Theodora “Teddi” Langbaum Hunter ’87

Javier Ibarguen Laura Rigolosi Ibarguen ’93 

Jacoby Kroll Niccole Siegel Kroll ’90

Davis Lee Stephanie Jordan Lee ’85 

Ally Miglietta Courtney Myers Miglietta ’87 and Maurizo Miglietta ’87

Bryan Mitchell Monica Alvarez Mitchell ’93

Sujan Munver Ravi Munver ’88

Benjamin and Ava Opper David Opper ’92

Aryana Petti Maryam Yamani ’84

6th Grade Class of 2024

Rhys Bowie Michele Grodberg ’79

Emma Brown Andrew Brown ’92

Emet Kroll Niccole Siegel Kroll ’90

Abigail Mitchell Monica Alvarez Mitchell ’93

Alice Pichel Jesse Pichel ’87

Uma Rajan Ami Vaidya ’91

5th Grade Class of 2025

Soham Bafana Kavita Shah Bafana ’96

Lilly Baumgarten Dana Drapkin Baumgarten ’94

Benjamin Gmyrek Robyn Squeo Gmyrek ’88

Maddy Miglietta Courtney Myers Miglietta ’87 and Maurizo Miglietta ’87

Radha Munver Ravi Munver ’88

Alia Saphier Carl Saphier ’85

Ayden Shapiro Ronald Shapiro ’82; Karen Lane Fierstein ’61GP

4th Grade Class of 2026

Emma Baumgarten Dana Drapkin Baumgarten ’94

Hudson Clune Karen Pavur Clune ’86 

Nisha Rajan Ami Vaidya ’91

Noah Saphier Carl Saphier ’85

3rd Grade Class of 2027

Julia Levin-Markowitz Dori Levin ’93

Andre Valencia Randi Scheiner Valencia ’87

1st Grade Class of 2029

Dean Baker Zeyad Baker ’97

Georgia Baumgarten Dana Drapkin Baumgarten ’94

Gabriel Saphier Carl Saphier ’85

Pre-Kindergarten Class of 2031

Jad Baker Zeyad Baker ’97

Aanya Moreland Brett Moreland ’88 

Kaitlyn Muselli Mindy Lee Muselli ’96

 


© Dwight-Englewood School | 315 East Palisade Ave, Englewood NJ 07631, 201.227.3100 | Site By: NWG